Zasady użytkowania i konserwacji mebli

Zasady użytkowania i konserwacji

1. Meble przeznaczone są do użytkowania w warunkach domowych w normalnej wilgotności powietrza 50%-65%.

2. Meble wykonane z drewna, mimo swej odporności na wilgoć, nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z wodą oraz gorącymi i zimnymi przedmiotami.

3. Mebli wykonanych z drewna nie należy przykrywać materiałami takimi jak: szkło, blaty szklane, pcv, folia, kamień po to, aby zapewnić naturalny proces oddychania drewna

4. W przypadku zalania substancją płynną (np. wodą) meble należy jak najszybciej wytrzeć i umożliwić całkowite wyschnięcie.

5. Do czyszczenia mebli nie należy używać wody oraz środków i przedmiotów czyszczących zawierających materiały ścierne, kwasy, rozpuszczalniki chemiczne, związki chloru, oraz innych agresywnych środków czyszczących.

6. Do konserwacji mebli lakierowanych należy używać ogólnie dostępnych środków przeznaczonych do powierzchni lakierowanych, zgodnie z instrukcją ich producenta. 7. Meble nielakierowane czyścić na sucho.

8. W przypadku mebli ręcznie malowanych do czyszczenia nie należy używać środków chemicznych ani wody. Czyścić na sucho.

9. Przedmioty dekoracyjne przeznaczone są do użytkowania w warunkach domowych w normalnej wilgotności powietrza 50%-65%.

10. Przedmioty dekoracyjne, meble, należy czyścić ręcznie. Nie należy używać środków chemicznych, eksponować na słońcu ani narażać na kontakt z wodą. Drewno jest materiałem higroskopijnym, który rozszerza się gdy wilgotność powietrza rośnie lub kurczy, gdy wilgotność spada. Może to powodować powstawanie szczelin, deformacje mebli i drobne pęknięcia gdy wilgotność powietrza jest za wysoka lub za niska w pewnym przedziale czasu. Może mieć to miejsce szczególnie w okresie zimowym gdy wilgotność spada. Wówczas należy dowilżać pomieszczenia najlepiej za pomocą nawilżacza elektrycznego. W okresach letnich (czerwiec-wrzesień), kiedy wilgotność powietrza przekracza 60 % należy zaopatrzyć się w osuszacz powietrza. Również w pomieszczeniach z klimatyzacją może wystąpić zjawisko zbyt niskiej wilgotności. Prosimy pamiętać, że stosowanie powyższych zaleceń znacznie wydłuża żywotność mebli drewnianych i zmniejsza ryzyko pracy ale nie wyklucza jej całkowicie. Przesuszenie lub zawilgocenie drewna wykraczające poza normy podane powyżej nie może być przedmiotem reklamacji

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl