FAQ najczęściej zadawane pytania

1.Czas realizacji

Czas realizacji zamówienia standardowego z Naszej oferty to ok 6tyg.

Przy projektach poza sklepem internetowym, związanych z żywicą epoksydową ok 8tyg.

Czas realizacji stołów z monolitów (jednej deski) uzależniony jest od dostępności deski. Czasami jest tak, że mamy ciekawy monolit, ale wymaga on jeszcze dosuszenia w suszarni i termin może się wydłużyć. Tutaj czas jest omawiany indywidualnie.

2.Jaką powłokę wybrać?

Olej:

Produkt najczęściej stosowany przy kontakcie z żywnością czyli np. blat kuchenny lub deski do serwowania wędlin/mięs. Tam gdzie zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie. Bardzo fajny produkt, gdyż jest to jedyna forma zabezpieczająca drewno przed plamami typu wino, kawa, herbata, która nie tworzy na powierzchni drewna żadnej powłoki. Drewno jest bardzo przyjemne w dotyku i bardzo naturalne. Koniecznie trzeba pamiętać, aby raz na pół roku (chyba że jest konieczność wcześniej) przeprowadzić konserwację drewna poprzez nałożenie warstwy oleju. Jeśli przegapimy ten moment to mogą tworzyć się plamy na blacie ponieważ drewno traci z czasem ochronę przed tymi płynami.

Do pielęgnacji mebli należy stosować środki/kosmetyki przeznaczone do olejów lub wystarczy wilgotna ściereczka.

 

Wosk olejny

Kolejny produkt z firmy OSMO który składa się z naturalnych składników (naturalnego pochodzenia woski i oleje). Produkt ten jest czymś pośrednim między lakierem a olejem. Czyli w dalszym ciągu mamy odporność przed plamami typu kawa, herbata, wino jak w przypadku oleju, ale nie musimy pamiętać o cyklicznym konserwowaniu blatu. Odnawiamy go tylko w razie konieczności (najczęściej po kilku latach normalnego użytkowania) Woski olejne mają tę przewagę nad lakierem że możesz samodzielnie odnowić mebel. Możesz to zrobić samodzielnie nie martwiąc się że ktoś z gości lub Twoje dzieci porysuje blat. Wystarczy przeszlifować i nałożyć warstwę wosku która nie śmierdzi i jego opary nie są szkodliwe jak w przypadku lakierów

Do pielęgnacji mebli należy stosować środki/kosmetyki przeznaczone do wosków lub wystarczy wilgotna ściereczka.

Lakier

Ta powłoka jest najtwardszą powłoką zabezpieczającą blat, odporną na ścieranie. Lakier odporny jest na plamy typu kawa, herbata, wino. Jest całkowicie bezobsługowa i nie wymaga cyklicznego odnawiania jak w przypadku olejów.

Niepodważalną zaletą lakierów jest ogromna paleta kolorystyczna wybarwienia drewna. Możesz wybrać jeden ze standardowych kolorów dostępnych w Naszym konfiguratorze lub nawet zlecić nam dopasowanie koloru np. pod twoją podłogę czy inne meble będące w tym samym pomieszczeniu.

To czym się wyróżnia przed pozostałymi powłokami to fakt, że nie ma możliwości odnowienia samodzielnie powłoki( drewno wymaga całościowego szlifowania i lakierowania na nowo co w warunkach domowych jest niezalecane )

 

  1. Dlaczego drewno a nie laminat?

To jak by porównać czemu prawdziwe kwiaty w domu a nie sztuczne. Różnica jest w każdym aspekcie. Po pierwsze to wygląd- niepowtarzalny (każdy mebel jest inny) przyjemny, ciepły w dotyku i służący na lata

Po drugie ekologiczny. Meble dobrej jakości o które będziemy dbać, posłużą nam na lata i  ie będziemy musieli ich wymieniać. Jeśli nawet drewno o jakimś czasie się porysuje czy pojawią się drobne pęknięcia to zawsze nawet we własnym zakresie możesz go odnowić

I po trzecie to swego rodzaju prestiż. W dzisiejszych czasach lubimy chwalić się wszystkim co mamy a jest piękne- a drewno właśnie takie jest!

4.Jak dbać o meble z litego drewna

-Używać środków przeznaczonych do pielęgnacji wybranej powłoki (olej, wosk olejny, lakier)

-Dbać o stabilne warunki w pomieszczeniu (nie przesuszać i nie przegrzewać pomieszczenia, w którym mebel stoi)

- Nie wystawiać na ekspozycje mebli w pełnym słońcu i blisko źródła ciepła (kominek, kaloryfer)

- Nie stawiać bezpośrednio na blacie gorących naczyń np. szklanka z herbatą

5.Czy meble do transportu są skręcone?

Tak, stoły i inne meble są skręcone, z wyjątkiem tych które są do samodzielnego montażu. Transport mebli nie obejmuje wniesienia. W 99% pomocny jest kurier ale druga osoba jest zawsze niezbędna.

6.Czy mogę zamówić mebel którego nie ma w sklepie?

Tak. Realizujemy projekty własne oraz Klientów. Prześlij nam szpak.meble@wp.pl zdjęcie i wymiary projektu, którym jesteś zainteresowany, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę i z chęcią go wykonamy.

7.Jaki region obsługujemy

Nie ograniczamy się do miejsc w które dostarczamy nasze meble. Współpracujemy z kurierami którzy rozwożą po całej Polsce jak i Europie, ale dysponujemy również własnym transportem przez co jesteśmy całkowicie niezależni i wiarygodni dla Ciebie -tam gdzie kurier nie dojedzie, my przyjedziemy 😊

8.Chciałbym nawiązać współpracę. Czy możemy się spotkać i omówić szczegóły?

Jasne. Współpracujemy z architektami oraz sklepami które sprzedają nasze meble. Jeśli jesteś architektem, prowadzisz sklep internetowy, jesteś właścicielem sklepu np. z podłogami i chciałbyś poszerzyć swój asortyment lub po prostu masz rynek zbytu, ale nie posiadasz „mocy przerobowej” 😊 Zapraszamy do współpracy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl